“Metropol Kentin Temellerini Atmaya Geliyorum”
“Metropol Kentin Temellerini Atmaya Geliyorum” 24 Ağustos 2013 Cumartesi
Yaklaşan yerel seçimler sürecinde Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Prof.Dr. Şemsettin Civelek

“Elazığ’ı İleri Noktalara Taşıyacağım”

Gülümse ELAZIĞ,  İçinde Irmaklar Akan Yemyeşil Metropol Kentin Temellerini Atmaya Geleceğim sloganıyla yola çıkan Prof.Dr. Şemsettin Civelek yaptığı açıklamada Elazığ’ı daha ileri noktalara taşımak için bu seçim sürecine girdiğini belirterek, mevcut belediye yönetiminin performans yetersizliğinden duyduğu rahatsızlığı dile getirip, bu yetersizliğin giderilmesi ve Elazığ’a en iyi hizmeti sunmak için aday adayı olmayı uygun gördüğünü ifade etti.

Civelek’ten Elazığ Projeleri

Elazığ’da yapacağı projeleri anlatmak için vatandaşın kolay erişebileceği bir web sitesi tasarladıklarını belirten Aday Adayı Prof. Dr. Şemsettin Civelek, Elazığ’ı daha iyi noktalara taşıyacağına inandığı projelerini anlattı:

“Şehrin rekabet avantajını oluşturmak ve de geliştirmek; dolayısıyla yatırımları, işadamlarını, nitelikli işgücünü, yurtdışı ve devlet fonlarını vs. diğer şehirler yerine kendi şehrine çekmek şu üç paydaşa düşmektedir: 1- Kamu Sektörü, 2- Özel Sektör ve 3- Sivil Toplum Kuruluşları. Elazığ Belediyesi olarak bu üç paydaş arasında bilgi ını oluşturacağız ve koordinasyonu sağlayacağız.

Keban barajından getirilen suyun kanallar (su kemerleri) ile içinde ırmakların aktığı, oluşturulan yapay göletlerin etrafında park ve bahçelerin olduğu, hafif raylı sistemlerin ulaşımda kullanıldığı, alt ve üst yapının tamamlanmış olduğu, sınırları kuzeyde Keban baraj gölüne, batıda Baskil ve Keban ilçelerine,  güneyde Sivrice ilçesine, doğuda Gülüşkür Köprüsü’ne ulaştığı ve eğlence, spor, rekreasyon alanları, yürüyüş yolları ile ibadethanelerin yer aldığı, eğitim, sağlık ve kültürel aktivitelerin yoğun olduğu, sanayi ve ticaretin geliştiği, yaşayanların mutlu olduğu, yemyeşil metropol bir kent oluşturmaktır.” Dedi.

“Ak Parti’ye Elazığ’da Yüzde 90 Oy Sağlayacağım”

Civelek, “Kendini ve Kentini Sürekli Geliştiren Belediyecilik” misyonuyla hareket edeceğini ifade ederek, 2014 yerel yönetim seçimlerinde, Ak partinin Elazığ’da yüzde 90’lar seviyesinde oy almasını sağlamak istediğini ve dünya lideri başbakana layık olacağını vurguladı.

“Bu Bir Bayrak Yarışı”

Elazığ Belediyesi’ndeki eksikliklerin kesinlikle Ak Parti’nin eksikliği olmadığının altını çizen Civelek,2014 yerel yönetim seçimlerini bayrak yarışı olarak nitelendirerek, bu yarışta Ak Parti Bayrağını en iyi noktalara taşıyacını söyledi.

Şemsettin Civelek Kimdir?

Prof. Dr. Şemsettin CİVELEK, 1962 yılında, halen Keban barajı altında kalmış olan Elazığ’ın merkeze bağlı Özgören (Zarato) köyünde doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Elazığ’da tamamladı.

1983 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu.

02.01.1984 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1989 Yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimler Enstitüsünde Doktorayı bitirdi.

1992 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. 17 Kasım 1996’da Doçent oldu 

17.10.1997 – 17.10.2000 tarihleri arasında Fen – Edebiyat Dekan Yardımcılığı yaptı. 

01. 11. 2000 – 20. 04. 2001 tarihleri arasında F.Ü. Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 06. 10. 2009 tarihinde Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanlığına tekrar atandı. 

28.11.2000 - 10. 06. 2002 tarihleri arasında F. Ü. Bilimsel Araştırma Projeleri (FÜBAP) Yönetim Birimi Koordinatörlüğünü yürüttü. Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (FÜBAP) biriminde koordinatör olarak yaklaşık iki yıl yaptığı ve Eğitim fakültesi dekanlığına atanması dolayısıyla bırakmak zorunda kaldığı görevi sırasında; araştırma ve alt yapı projeleri ile yüzlerce öğretim üyesi ve elemanının   laboratuvar kurmasına ve araştırmalarını yapmasına katkıda bulundu. Bu kısa süre içinde, kuruluşundan itibaren kendi dönemine kadar yaklaşık 15 yılda desteklenen projelerin iki katı kadar sayıda bu iki yıllık kısa görev süresi içinde alt yapı ve araştırma projesine imza attı. Bu çalışmaları kısa sürede semeresini verdi ve Fırat üniversitesi tarihinde ilk kez öğretim üyesi başına düşen yayın sıralamasında ilk ona girdi. 

07. 03. 2002 tarihinde Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Ana Bilim Dalına Profesör olarak atandı.

06. 09. 2002 – 06. 09. 2005 tarihleri arasında F. Ü. Eğitim Fakültesi Dekanlığı yaptı. Eğitim Fakültesi Dekanlığını döneminde, çalışma arkadaşları ile birlikte bir taraftan Fakültenin kuruluşu çalışmalarını yaparken diğer taraftan disiplin ve motivasyonu nedeniyle, F. Ü. Eğitim Fakültesi mezunları KPSS sınavında Türkiye’deki yüz küsur Eğitim Fakültesi arasında hep ilk sekiz arasında yer aldı.

Halen F. Ü. Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde Öğretim üyesidir ve 08. 08. 2012 tarihinden beri Baskil Meslek Yüksekokulu Müdürü görevini yürütmektedir.

Ulusal ve Uluslararası çok sayıda yayını bulunmaktadır. Avrupa Birliği projeleri kapsamında Almanya’da araştırmalar yaptı.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

İzzet Paşa Vakfı ve Keban Derneği Üyesi, Elazığ Ağın Derneği Fahri Üyesidir.