Ejder Açıkkapı aday adaylığını açıkladı
Ejder Açıkkapı aday adaylığını açıkladı 30 Kasım 2014
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ejder Açıkkapı, 2015 Haziran ayında yapılacak Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

015 Haziran ayında yapılacak Milletvekili Genel seçimleri öncesi siyasi arenada hareketlilik başladı. Seçimler öncesi siyasi partilerde ilk aday adaylığı açıklaması AK Parti’de yapıldı.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı görevini 2 yıldır yürüten Ejder Açıkkapı, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den Elazığ Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Açıkkapı, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, milletvekili aday adaylığını şu ifadelerle duyurdu: “Göreve gelirken şunu açık yüreklilikle her ortamda ifade etmiştik. Makamlar mevkiler geçip geçicidir. Baki olan Allah’tır. Bizler görevlerimizi ya başarıyla yürüterek bir yerde noktalayacağız yada farklı şekillerde bu görevlerden alınarak gideceğiz. İl Başkanı olduğum süre içerisinde bana her türlü desteği esirgemeyen bütün teşkilat mensubu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Gerçekten bu süre içerisinde bütün arkadaşlarımızla beraber özverili bir çalışma gerçekleştirdik. Allah nasip ederse 14 Aralık’ta il kongremiz gerçekleşecek. Bu kongremize sayın başbakanımız da katılacak. O gün Elazığ’ı bir bayram şehrine çevirmek istiyoruz. Başbakanımızı hep birlikte en güzel şekilde karşılayacağız ve misafir edeceğiz. 14 Aralık 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan il başkanlığı seçimlerinde şahsım olarak ben daha farklı hizmetler sunabileceğim düşüncesiyle il başkanlığına aday olmayacağım. haber: kanal 23. Elazığ’ın çok daha güzel, çok daha güzel yerlere gelmesi lazım. Bu konuda 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde birçok milletvekili aday adayı arkadaşımız kendisine yer bulmaya çalışacak. Ben de bu kapsamda Elazığ’a daha farklı daha etkin hizmet edebilmek için bu yarışta yer alacağım. Bütün aday adayı kardeşlerimizle birbirimize sevgi saygı hukuku içerisinde hep birlikte el ele AK Partimizi 2015 seçimlerinde zafere ulaştıracak çalışmaları sergileyeceğiz. Bu arenada yer aldıktan sonra aday olsak da olmasak da aday olmuşçasına çalışacağımıza söz veriyorum.”

Açıkkapı, konuşmasının ardından tebrikleri kabul etti.